Ve zdravém těle zdravý duch

Ve zdravém těle zdravý duch

Když jsme spokojení se svým tělem, jsme spokojení také uvnitř. Ač se to nemusí zdá, v lidském těle je propojeno všechno se vším. Můžeme se cítit nespokojení, ale vůbec nedokážeme říci proč. Možná volá o pomoc naše tělo. Možná se mu nelíbí strava, kterou mu dáváme. Většina lidí má obvykle problém s nadváhou. Najdou se ale i takoví jedinci, kteří naopak mají problém přibrat. Ano, je to možná pro někoho neuvěřitelné, ale někdy je i tento problém a věřte, že tito lidé jsou stejně nešťastní jako ti, kteří nemohou naopak zhubnout. Jak na tom jste se svojí váhou, vám prozradí kalkulačka BMI. Jedná se tzv. body mass index, který vám prozradí, jako váhu byste měli mít vzhledem ke svojí tělesné výšce. Pro některé výpočty se rovněž uvažuje věk a pohlaví, ale to se spíše jedná již o cílenější diagnostiku těla.

hubnuti

Zdravá strava a pohyb

Základem zdravého životního stylu by měla být samozřejmě zdravá strava a pravidelný pohyb. Neméně důležité je také, aby konzumace jídla probíhala v klidu. Bohužel, dnešní uspěchaná doba řadu lidí staví do situace, kdy mají skutečně jen několik minut na to se rychle najíst a ve spěchu pokračovat v načaté práci. Pak bohužel ani zdravá strava příliš nepomůže, protože tělo zkrátka není na takový spěch a stres stavěné.

dieta

Je třeba dopřát si klid a pohodu, jinak nám tělo velmi brzy vypoví službu. Mohou se objevit různé zdravotní problémy, které na první pohled nemusí ani se stravou a celkovým životním tempem souviset. Příkladem mohou být časté bolesti hlavy nebo krční páteře. I to může být obraná reakce těla, která nám má říci stop. Proto poslouchejme své tělo. Dopřejme mu pravidelnou a vyváženou stravu, udělejme si čas a pohodu při jídle. Kdykoli je možnost, dopřejme si nějakou sportovní či relaxační aktivitu, zkrátka to, na co máme zrovna opravdu náladu. Pečujme o své zdraví.