Podnikání při mateřské? Žádný problém!

Některé maminky se snaží během mateřské přivydělat, aby přilepšily rodinné kase, jiné zase nedokáží „jen tak sedět na zadku“ a pečovat o dítě, ale potřebují se také realizovat. Ať už jsou motivace či důvody k podnikání jakékoliv, nezpochybnitelným faktem je to, že stále více maminek během pobytu doma s dítětem začíná podnikat.
dcera s mámou u pc
Založit si živnost totiž není žádný problém
Je to vcelku jednoduché. Stáčí mít plán. Pak už se jen dostavíme na živnostenský úřad, který se nachází v našem městě, požádáme o zřízení živnosti, zaplatíme jednorázový poplatek ve výši tisíc korun a je to. Můžeme podnikat.
Při rodičovském příspěvku, ale vlastně i při mateřské dovolené, tedy při pobírání peněžité pomoci v mateřství, můžeme živnost provozovat. Je to v této době dokonce výhodnější, jelikož výdělečná činnost, kterou vykonáváme je brána jako vedlejší a pojistné, které odvádíme je tím pádem nižší, než u hlavní výdělečné činnosti. Zálohy platíme jen tehdy, pokud jsme v předchozím roce měli zisk vyšší, než je limit, pro rok 2017 je to částka 67 756 Kč. V opačném případě zálohy neplatíme. Pokud následující rok překročíme limit, zálohu jednorázově doplatíme. O všem je možné se informovat na finančním a živnostenském úřadu.
zápisník na práci
Co můžeme dělat?
Možností je celá řada. Spousta maminek – podnikatelek pracuje po nocích a vyrábí. Jedná se například o výrobu šperků, šití či pletení oblečení jak pro dospělé, tak malé děti, nebo o háčkování, které se nově vrací do módy.
Řada podnikajících matek si zakládá živnost kvůli kosmetickým službám a službám péče o tělo, jako je třeba modeláž nehtů, kadeřnické služby, nebo masáže. Maminky, které se vyznají v daních, dělají třeba účetnictví, ty které ovládají cizí jazyk, mohou překládat. Hitem posledních let je zakládání e-shopů.
úprava nehtů
Často se jedná o prodej dětského zboží, oblečení a nejrůznějších doplňků pro maminky a děti. Výhodou elektronického obchodu jsou jeho nízké provozní náklady, minimum investic do zaměstnanců a rychlé vyřízení objednávek.
Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv činnost, chce to hlavně trpělivost a pevné nervy, úspěch se časem jistě dostaví také.

Posted in Nezařazené