Plavání i v zimě


Zrovna se chystáte zakoupit bazén na léto. To je správné, má se kupovat s předstihem. Ale na venkovní koupání je v únoru přece jen kapánek brzy. I když, dá se i to. Rozmlátíte sekerou nebo dynamitem led a hup tam. Vodička příjemně chladí, myšlenky odplouvají, duch se vznáší, sanitka, nebo furgon přijíždí.
Tak to ne, raději přece jen ten krytý bazén.
Takže děti jdou také, nadšeně poskakují a už se nemohou dočkat. Když pakzaplatíte nekřesťanské peníze a ocitnete se u bazénu zjistíte, že ani jedno dítko nemá tušení, co je to plavání.
Vy jste zděšeni, protože kdyby tam děti huply, uživila by se sanitka i zde. Naštěstí jste byli moudří, a tak ledabyle vytáhnete plavací kruh a hurá, můžeme na hloubku.
Malý bazének
Dětské plavecké kruhyjsou vlastně takovým odrazovým můstkem pro děti, které by se rády plavat naučily, ale ještě jim to příliš nejde. Tedy, kousek uplavou, ale na delší plavání to není. Kruh pomáhá tomu základnímu, totiž udržet se nad hladinou.
Jistěže jej může použít i úplný neplavec, jen je pak třeba neustálého dozoru a být těsně u dítěte. Nikdy nevíte, kdy může malý čipera z kruhu vyklouznout.
Tyto pomůcky se vyrábějí v různých velikostech a zde se při koupi řídíme hlavně vnitřním průměrem. Jde o to, aby kruh dítěti seděl a aby se naprosto eliminovalo právě výše zmíněné vyklouznutí.
Kruhy se dělají nejen ve všech možných velikostech, ale také hlavně ve všech barvách. Nebo i s nějakými motivy. Tady jde o to dítě přilákat. Ono samo by mělo při výběru asistovat, a samo si vybrat. Za prvé se u toho cítí dospěle a za druhé jej musí kruh ke hraní lákat. Dítě samo by jej mělo vyžadovat. Tím si vlastně upevňuje své zdraví, protože přece jen plavání zdraví prospívá.
Záchranný kruh
Materiál na kruhy je různý a na něm již tolik nezáleží, ale vždy berte raději kvalitu za vyšší peníz. Takovou, kde je jistota, že kruh ve vodě nepovolí. Ale i tak pro jistotu buďte u něj. Tedy u dítěte.