Nejezděte do zahraničí hory určitě u nás


Pokud zvažujete kam letos vyrazit na hory, určitě zvolte českou republiku a to hned z několika důvodů. České hory jsou nádherné a určitě i tady se dá dobře zalyžovat. Pokud nevěříte, společně se teď podíváme, kde to opravdu stojí za to.


 Stezka v oblacích


Karlov


Dědina v srdci Jeseníků, která Vám nabídne nádhernou přírodu. Zde můžete projet na jeden skipas až dvanáct kilometrů sjezdovek. Sjezdovky jsou jak pro začátečníky, tak samozřejmě pro pokročilé. Přijdou si zde na své i malé děti, kterým je přístupná škola lyžování. Velká možnost ubytování od malých chatek po apartmány s možností wellnessu . Denní lyžování zde koupíte za 600 Kč. Studenti mají samozřejmě vstupné levněji, to platí i pro rodiny. Je zde servis a půjčovna lyží a snowboardů. V okolí můžete navštívit Karlovu Studánku, kde se nachází vyhlášené lázně, nebo Praděd, který je nejvyšším bodem Jeseníků, s nádherným výhledem do okolí. Zkrátka lokalita, které není snad co vytknout.


 výhled do krajiny


Dolní Morava


Lokalita opět v Jeseníkách, je tu prostě nádherně. Jako nově je tu bobová dráha, která je přes tři kilometry dlouhá, ale to už je jiná pohádka zpět k zimnímu období. Wellness hotel Vista může nabídnout vše, na co si jen vzpomenete. Vířivky, krytý bazén, páry, masáže a další. Pokud však chcete je zde v okolí i spousta menších penzionů, či soukromníků co nabízí ubytování. Rozhodně zde nechybí výborné restaurace a každou sezónu je zde program jako jsou akrobacie na lyžích, atrakce s rolbami a další. Zapomenout se taky nesmí, na atrakce pro děti, jako je ježdění na nafukovacích kolech, nebo škola lyžování. V okolí se nachází Stezka v oblacích, která měří padesát pět metrů, kde je nádherný výhled do zasněžené krajiny, no prostě zážitek, jak má být.


 


Pokud se rozhodnete pro jednu z těchto destinací, určitě nebudete litovat. Děti si zde přijdou na své a vy naberete sílu na vaše všední dny. Takže není na co čekat a můžete balit na letošní hory.