Nebezpečí ze zásuvek

Rozhodně vám nepřejeme, aby se vám to stalo, ale už vám někdy vyhořely zásuvky? Není to žádná sranda, když najednou v místnosti ucítí kouř a zápach a pravděpodobně vám vypadnou pojistky a vy zjistíte, že se ze zásuvky skutečně kouří. Je to veliký problém a pokud jste to zažili, tak si jistě řeknete, ještě že byl někdo doma, co kdyby se to stalo, když tu nikdo nebyl? Jednoduchá odpověď, je možné, že by vám vyhořel celý byt. Pokud bydlíte ve starším bytě nebo domku, kde jsou ještě hliníkové rozvody, může k problém s elektrickými rozvody přijít snadněji než si chcete připustit.

zásuvka

Elektřina je dobrý sluha, ale je také velmi nebezpečná. Asi nikoho z nás nenapadne strkat prsty do zásuvek, ale ona je bohužel nebezpečná i z toho důvodu, že může kdekoliv na elektrickém vedení vzniknout zkrat, od něho jiskra a od jiskry pochopitelně požár. Jediný, kdo může pro vaši bezpečnost v tomhle ohledu něco udělat je profesionální elektrikář Praha 10. Kdo jiný by byl schopen změřit napětí v zásuvkách, zkontrolovat pojistky a jejich rozsah a kdo jiný by mohl posoudit stav elektrických rozvodů ve vašem bytě, které jsou skryté ve zdi, než právě elektrikář.

elektrikář

Elektrikáře byste si měli občas pozvat do bytu, např. když potřebujete zapojit nový elektrospotřebič. Má-li elektrospotřebič velký odběr elektrické energie, může vám vyhazovat pojistky a určitě se vám nechce běhat někam do sklepa na chodbu a hledat, který že jistič ve váš a znovu a znovu jej nahazovat. Zkušený elektrikář prohlídne váš byt a hned bude mít jasný obrázek o stavu vašich elektrorozvodů a je možné, že vám navrhne, abyste si po době nechali udělat úplně nové rozvody. Pokud vám ti navrhne, věřte, že o neříká jen proto, aby si sehnal práci, ale jde mu skutečně o bezpečí vás a celé vaší rodiny. A také ho záchranu vašeho majetku před požárem od zkratu.