Jarní období

Oni vědí, že vláda zimy je definitivně pryč, a že se už nevrátí. Nyní nastane období horka a parna, a to je něco pro ně. A také vědí, že bude doba koupání, a to bude to pravé, co k létu patří. A období jara je ta nejvhodnější doba, kdy je třeba zkontrolovat bazénové příslušenství, nebo znovu začít zvažovat koupi bazénu nového.

Obě varianty nutí člověka k zamyšlení. Ta druhá více, protože jde do něčeho neznámého, do země neprobádané, o které zatím nemá moc představu. Takže musí zkoumat a pátrat, co všechno jej čeká a nemine.

dívka u bazénu

Dozví se tak spoustu novinek a zjistí, že jsou na světě výrazy, které doposud neslyšel. Například alkorplan, kartuš, přepad a tak podobně. Takže se automaticky musí setkat s pojmem chlorové tablety do bazénu. Bez něho by to nešlo.

To je dáno tím, že voda jako taková nezůstane nikdy čistá a nezávadná. Něco tam do ní zavleče člověk sám a o to další se postará příroda a její přirozený běh. Takže vodu je nutno čistit a to stále, aby nám nějak po týdnu nezačala chytat barvu smaragdu a nevábně vonět. To umí zařídit přírodní proces a to rozkladem. Tu hrubou nečistotu sebereme sami sítkem, a tu méně hrubou vyřídí filtrace, je jedno zda kartušová nebo písková. Ovšem tu úplně malinkou, kterou v podstatě ani nevidíme musí vyhubit chemie, a to je právě chlor.

hračky v bazénu

Ne, skutečně není dobré koupit pytel této látky a hodit to naráz do bazénu. Mohlo by se stát, že by to nebylo jaksi ono. Právě proto jsou zde chlorové tablety, které se rozpouštějí postupně a tím vlastně hlídají dávkování za člověka, který to celé musí jen pohlídat. Nic složitého, když zmizí stará tableta, dáme novou. Tím je to vyřízeno. Ovšem samozřejmě, že záleží na velikosti bazénu, ale to už se dočtete v návodu, nebo se můžete zeptat přímo prodejce, na kterého máte zde v článku o něco výše kontakt. Nuže, neváhejte s objednávkou, za chvíli se začnou hrnout.