Naučte ženu minimalismu

Minimalismus není jen způsob pořádku, je to styl života, myšlení nad dnešní konzumní společností.
 
Šatní skříň nemusí být přece tak veliká. Na vestavěnou skříň zapomeňte, čím větší skříň, tím více místa pro oblečení. Nebudete moct nakupovat zbytečné oblečení, které s velkou pravděpodobností budete nosit jen jednu sezonu, protože ho nebudete mít kam dát. Nechte si ve skříni jen ty kousky, se kterými jste si opravdu jistí, že ještě poslouží svému účelu. Dovolte si tam nechat oblíbený kousek z dovolené jako vzpomínku, ale před každým nákupem se dobře zamyslete, zda je to opravdu nutné.
obchod s oblečením pro muže
Když vám bude mizerně, napište kamarádce nebo někomu blízkému. Každému se jednou za čas objeví v životě mizerný den. Přirozeně si ho zlepšujeme jídlem nebo právě nákupy. Ležíte v posteli, jíte zmrzlinu, koukáte na seriál a napadne vás, že vlastně ten nejnovější mobil nutně potřebujete. V této chvíli se štípněte do ruky, vezměte svůj nynější mobil a zavolejte kamarádovi. Jděte do přírody nebo jeďte na nějakou procházku k vodě. Zapomenete tím na vaše starosti, pročistíte si hlavu čerstvým vzduchem a rozpohybujete tělo a taky nebudete utrácet peníze za věci, které nepotřebujete a nebudete muset kupovat pivo, kdybyste si šli sednout k baru.
Jak zamezit online nákupům? Dejte si část výplaty na spořící účet. Je dobré mít kontrolu kde, kdy a za co utrácíte.
shopping taška
Nic nejde samo, musíte chtít. Změna neproběhne ze dne na den. Je to proces několika dnů, týdnů i měsíců, kdy se naučíte odolávat pokušení. Proto do toho zkuste zapojit i přátele, rodinu, kolegy. Je přece fajn mít čistou kuchyňskou linku, srovnané důležité papíry nebo kancelářské potřeby na pracovním stole. Méně věcí znamená méně starostí.

Co takhle udělat si pořádek i v mobilu?Odstranit několik desítek emailů, které jsou několik měsíců staré a nepotřebné, nebo poznámky, kontakty. Odinstalovat aplikace, které již nepoužíváte. Ulehčí vám to fungování.
Kvanta nádobí v kuchyni též není potřeba.Počet předmětů od každého druhu by se měl rovnat počtu členů v domácnosti plus pravidelné návštěvy. Zkuste se zamyslet a řídit se podle svého úsudku.