Co vzít na palubu letadla

I přesto, že nám letištní kontroly někdy komplikují život, určitě je přijímáme s pokorou. Jde přeci i o naši bezpečnost. A tak znovu a znovu procházíme bezpečnostním turniketem a vyndáváme vše, na co signál upozorní. Ať už letíme na víkend či na celou dovolenou, určitě budeme potřebovat kromě kufru i příruční zavazadlo, které si budeme moci vzít s sebou na palubu letadla. Jestliže ho jdete teprve zakoupit, určitě si ušetříte pozdější starosti, když sáhnete po tom, co má označení „cabin baggage“.
mladík s taškou

·        Většina leteckých společností žádá po svých cestujících příruční zavazadla o velikosti 55 cm x 40 cm x 20 cm.
·        Do těchto rozměrů je zahrnuta velikost všech držáků a koleček.
Letištní kontrola důsledně zkontroluje jak velikost, tak i hmotnost příručního zavazadla. Cestovatel – začátečník by si určitě myslel, že hmotnost příručního zavazadla bude velice nízká. Opak je pravdou.
·        Je až překvapující, že je povoleno pět až osm kilogramů u Economy Class a deset až dvanáct kilogramů u Bussines Class.
Rada, která by se mohla hoditvybírejte co nejlehčí zavazadlo, protože i jeho váha je v celkové hmotnosti započítána.
zavazadla na dovču

Pozor na to, co máte u sebe

V příručním zavazadle nesmí být nic, co by mohlo být použito jako zbraň. A ani věci, které by mohly sloužit k její výrobě. Mnohdy se nestačíme divit, co nám všechno na letišti při kontrole vyhází. Ale oni mají své instrukce a určitě nechtějí riskovat.
Takže zapomeňte na
–         hřebeny s dlouhými ostrými konci
–         vlasové spony, které mají ostré konce
–         klasické pilníky na nehty.
Žiletku, nůžky nebo nůž asi už nikdo v příručním zavazadle mít nebude.Vynechte také alkohol a pěnu na holení. Problém může nastat i s převáženými tekutinami. Povolené množství je deset krát sto mililitrů. Musejí to být věci jednotlivě zabalené. Počítá se mezi ně i pasta na zuby, a dokonce i krémy.  

Posted in Nezařazené