Proč je nebankovní půjčka výhodnější?

V dnešní době není vůbec složité dostat se do tíživé finanční situace. Ovšem otázka zní, jak z ní pryč? Existuje vůbec nějaké řešení. Mnohé z nás s největší pravděpodobností napadne zajít v první řadě do banky, která by pro nás v takovém případě měla najít řešení, nabídnout výhodný úvěr a stát při nás. Jenže ne vždy to tak je, bankovní instituce jsou zkrátka nevyzpytatelné a jen málokdo jejím sítem projde. Možná právě proto vznikly nebankovní společnosti, které nabízí podobné úvěrové produkty jako bankovní domy, ovšem za mnohem přijatelnějších podmínek. I když jsou nebankovní společnosti stále skryty za rouchem pochybností, po novele zákona se mnohé změnilo. Jedno je ale jasné, půjčku od nebankovních společností vyřídíte snadněji, rychleji, bez zbytečného papírování a tolik nenáviděné byrokracie.

prasátko pokladnička

Je až s podivem, jak rychle dokážou nebankovní společnosti žádost o úvěr vyřídit. Vůbec nezáleží, zda si chcete půjčit několik stovek korun do výplaty, či daleko vyšší sumu na studium, cestování nebo financování bydlení. Nejlevnější hypotéka je mnohdy ta nebankovní, s příznivým úrokem a bez skrytých poplatků.

Spousta nebankovních společností disponuje automatickým schvalovacím systém, který na základě vámi vyplněných údajů a nahraných dokumentů dokáže vyhodnotit, zda jste pro úvěr vhodný kandidát či nikoliv. Tento systém je o poznání rychlejší než individuální posuzování žádostí v bankách. Ovšem rychlost je v tomto ohledu draze vykoupena množstvím zamítnutých žádostí.

zavazující smlouva

Pokud však společnost vyřídí vaší žádost kladně, peníze můžete mít na účtu klidně do druhého dne. V některým z případů může chtít banka pro ověření účtu žadatele korunový poplatek, v takovém případě se čekací lhůta prodlouží na dva dny.

Nebankovní půjčky jsou velmi variabilní, není tak žádnou výjimkou, že si u jedné společnosti můžete půjčit v rozmezí několika set korun až do výše několika milionů.