Banka roku

Komerční banka byla i letos zvolena jako banka roku. Stala se tak podle spotřebitelů nejdůvěryhodnější bankou už podruhé za sebou. V úterý o tom informovali pořadatelé soutěže. Všichni spotřebitelé měli možnost hlasovat o jimi zvolené bance na internetovém portálu agentury STEM/MARK. Na druhé pozici se umístila Česká spořitelna, třetí příčku brala Raiffeisenbank.
ruličky dolarů
Kromě kategorie Banka roku se soutěžilo ještě v dalších kategoriích. Pojišťovnou roku se stala Allianz pojišťovna, která tak uhájila prvenství už potřetí za sebou. Druhá byla Kooperativa pojišťovna, třetí potom Česká pojišťovna.
V kategorii Bankéř roku 2017 hlasovali generální ředitelé jednotlivých hodnocených bank korespondenčním hlasováním. Vítězem se po jejich hlasování stal Tomáš Spurný, ředitel společnosti MONETA Money Bank, za pojišťovny se stal vítězem Martin Žáček jako generální ředitel UNIQA pojišťovny. I ten se stal pojišťovákem roku již potřetí v řadě.
Nejlepší hypotéku podle soutěže poskytuje Hypoteční banka a.s. – Hypotéka s hypoteční zónou, druhá příčka patří Hypotéce online od společnosti Česká spořitelna a.s. a na třetí pozici najdeme Novou hypotéku s chytrou rezervou, kterou poskytuje Airbank a.s.
 euro mince

Rozšířené hlasování

Podle Petra Stuchlíka, organizátora soutěže a šéfa společnosti Fincentrum, soutěži výrazně pomohl nový partner, společnosti KPMG. Díky nim mohli pořadatelé do hodnocení zahrnout i hodnocení z pohledu zákaznické zkušenosti. Právě tento způsob hodnocení pomáhá přiblížit lidem i pohled „z jiného úhlu.“
Celý průběh soutěže hodnotí odborná porota složená ze zhruba padesáti členů. Najdeme zde experty z oboru ekonomiky, bankovnictví, akademické sféry, státní činitele, ale třeba i zástupce těch největších korporací v České republice. Důležitou podmínkou pro členství v porotě je absolutní nezávislost na hodnocených společnostech, porotce nesmí být jejich zaměstnancem, členem ani být s firmou jakkoli jinak vázán.

Posted in Nezařazené