Topná tělesa v domácnosti

To by vás asi stálo nervy obstarat svolení. Ale pak je shánění okrasných topných těles proti tomu hračka. Jsou totiž již k mání na více místech. Totéž platí pro ty, kdo staví a jsou zrovna u radiátorů. Zde nejde již jen o teplo teplíčko, ale oestetický prvek, který dodá bytu a domu zcela jiný rozměr. Navíc to má spoustu výhod, z nichž některé vypisuji níže.

termostat na topení

·        Krátká reakční doba
·        vzhled bez viditelných svárů
·        speciální modely
·        jednoduchá a snadná údržba
·        složkové lakování
A další a další drobnosti. Podívejme se na výhodu asi nejzajímavější položky, a to jsouspeciální modely. Tím se myslí speciální „žebříky“ na sušení ručníků, lavicová tělesa, nebo topná tělesa se zrcadly. Dobrý obchodník má navíc jistě kontakt na nějakou firmu, která se na toto specializuje. Ta by měla vyslat někoho až k vám domů, věc probrat a udělat vám těleso dle žádosti přímo na míru.
Tyto firmy se na tento druh práce specializují a neměl by být problém domluvit se na čemkoli. Měla by zvládnout i topení v podlaze, které je ovšem velice sporné a někteří odborníci se vyslovili jednoznačně proti tomu.
kovový odpad
Bohužel, toto není pro každého, musíme zklamat méně majetné zájemce. Udělat si topné těleso na přání opravdu něco stojí, počínaje vypracováním projektu (není-li již zpracován někým jiným a jinde použit), a zabudováním tohoto tělesa na patřičné místo.
Hospodyně jistě uvítá snadnost údržby, protože moderní tělesa nemají mezi žebry (pokud je vůbec mají) centimetr místa, které udržovat v čistotě dá řečeno mírně, dosti velkou fušku. Ale hlavně to zabere spoustu času. Moderní okrasné topné těleso většinou nic takového nemá a je snadno přístupné ze všech stran, včetně té u stěny bytu.
Složkové lakování má vysokou trvanlivost, ale pokud jej nechcete, můžete si firmě říci a ona vám udělá těleso chromované. A to je teprve něco. 

Posted in Nezařazené