Proč se používá vlnitý polykarbonát

Jednou z nejdůležitějších částí jakékoliv stavby je střecha. Právě ona má totiž největší podíl na ochraně věcí uvnitř před vnějšími vlivy. Není tedy divu, že se k její výrobě používá mnoho nejrůznějších materiálů.

Jejich výběr pak záleží především na tom, o jakou stavbu jde. U klasických rodinných domů se nejčastěji používají klasické došky. Ty se však příliš nehodí například pro skleníky či pařeniště. A nejsou ani výhodné k zastřešení kůlen či dřevníků.

polykarbonat1

Zde je mnohem lepší využít polykarbonátové desky. Ty mohou být nejrůznějších typů i tvarů, a navíc mohou být i průhledné. Lze si tedy vybrat takový, který se nejvíce hodí. Jistě, nejsou tak odolné jako klasické střešní tašky, avšak jsou podstatně levnější, a na drobnější stavby úplně stačí. Jen je potřeba vybrat ten správný.

Jedním z typů je například vlnitý polykarbonát. Ten má klasický tvar desky, avšak je tvarován jako vlnovka. Samozřejmě se můžeme ptát, proč použít právě ten. Není rovný typ stejně účinný, a navíc i levnější?

polykarbonat3

Faktem je, že vlnovka má svou nezanedbatelnou výhodu. Tou je lepší odvod napršené vody. Zatímco na klasické desce se může držet, u vlnovky prakticky všechna hned steče. A to je výhodné, neboť to snižuje zátěž, které je střecha vystavena.

Stejně tak může odvádět i sníh, pokud tedy nenapadne příliš vysoká vrstva. A je pochopitelné, že čím je zátěž na střechu menší, tím déle střecha vydrží. A to je rozhodně jedním z cílů. Pokud nám pak má pomoci to, že místo rovné desky pořídíme vlnitou, pak to je už to nejmenší.

I proto ji najdeme velmi často na těchto typech staveb, zvláště takových, u kterých je rychlý odvod vody nutný. Pomáhá tak udržovat naše věci v suchu a v bezpečí, a to je koneckonců i její hlavní účel. Na nás je pak vybrat takový typ, aby jej mohla co nejlépe plnit. Pak totiž budeme nejspokojenější.