Přenosná technologie dokáže rozpoznat život-ohrožující srdeční nemoci

Společnost Cardiogram minulý týden oznámila předběžný přístup k nově vyvinuté aplikaci kompatibilní s Apple Watch a Android Wear, která dokáže zjistit fibrilaci síní s neuvěřitelnou přesností pomocí ověřených detekčních metod, známých z technologie Apple Watch.
Fibrilace síní postihuje jen v Americe 2,7 milionu lidí, zároveň o pětinásobek zvyšuje riziko cévní příhody.
Společnost zaslala 200 těchto mobilních elektrokardiogramů, AliveCor, osobám s diagnostikovanou AF. Testované subjekty nahrály 6 338 mobilních EKG, každý spojený s pozitivní či negativní fibrilací, vytvořených jejich mobilními zařízeními.
samsung a5 2017
Cardiogram pracuje s lékařskými výzkumníky z UCSF studií Health eHeart a 51 pacienty z tamní kardiologie, kterým poskytl během měření Apple Watch. Nový algoritmus byl schopen s 98% přesností detekovat fibrilaci síní s citlivostí 90%.
Podle vývojářů je čeká ještě spousta práce. Mezi jejich budoucí plány patří například párování s různými chytrými zařízeními, které svého nositele varují a doporučují, kdy je třeba navštívit lékaře.
„Přenosná zařízení nabízejí pohodlí a personalizaci, což je jeden z hlavních důvodů, proč jsou pro zákazníky tak přitažlivá.“ řekla Amy Simpson, ředitelka průmyslu v oblasti zdravotnictví v Pegasystems. „Tato zařízení jsou nejefektivnější způsob, jak nabídnout klientům zdravotnické a wellness programy.“
Apple Watch a Google Android začaly nedávno směřovat směrem k fitness a zdravotním aplikacím přesně z tohoto důvodu – tyto aplikace totiž na jiných zařízeních fungovat nemohou.
smart hodinky
„Přenosná zařízení mají nespornou výhodu zejména v tom, že poskytují odezvu v reálném čase. Dokáží shromáždit a vyhodnotit velké množství dat, které může být lékařům k dispozici. Tyto možnosti vylepšení zdravotní péče vytváří ideální podmínky pro trh s inovacemi v této oblasti.“ dodává Simpsonová.

Posted in Nezařazené