Zdokonalte své malířské umění

Pamatujete si, jak jste jako malí chodili do kroužku kreslení a chtěli byste v něčem podobném pro dospělé pokračovat? Pokud je pro vás kresba zábava a způsob odreagování, není na škodu v tomto zájmu pokračovat a nechat si poradit odborníky.

Můžete si z dětství pamatovat odpolední kroužky ze školy, kde jste se učili základní techniky kreslení a malby. V současnosti však existuje nepřeberné množství takových kurzů také pro dospělé. Nejlepší výběr kurzu je na základě něčího doporučení, ať už vám poradí někdo z vašeho okolí nebo se podíváte na recenze na internetu. Takové kurzy pořádají galerie nebo volnočasové organizace. Zpravidla se do kurzu přihlásí skupina zájemců a ti pak docházejí na určitou hodinu do ateliéru, je to stejný princip jako kurzy pro děti.

Kurz pro začátečníky
Je zřejmé, že se zde naučíte úplné základy. Jde hlavně o to, seznámit se s různými technikami od kresby tužkou až po malbu olejovými barvami. Podle kurzu a svých preferencí se taky vybavíte potřebným náčiním. Po takovém kurzu už zjistíte, co vás baví nejvíce a na co se chcete hlouběji zaměřit.

Kurzy se zaměřením na konkrétní techniku
Když už máte vybranou techniku, která vás baví, lektor vás naučí nejen základy, ale už vás učí konkrétní postupy, jak docílit požadovaného výsledku, seznámí vás s materiálem, který se dá použít (druhy barev, štětce, úhly, papíry apod.). Tak získáte praktické rady, díky kterým si už můžete sami doma tvořit vlastní díla.

Pokud byste ocenili individuální přístup, pokuste se najít ve vašem okolí umělce, který dává soukromé hodiny. Tyto kurzy jsou opravdu intenzivní a umělec se zaměří na konkrétní požadavky a poradí vám nejen jak se zdokonalit, ale také vám poradí, kde nakupovat umělecké potřeby, do kterých investovat apod.

Ať už zvolíte jakýkoliv kurz, můžete si být jistí, že vás odborné rady posunou mnohem dál. Na jednotlivých pracích pak uvidíte váš vlastní vývoj.

Posted in Nezařazené