Léčivá síla bylin

Pokud se takový zdravotní problém u mužů, jakým je zbytnělá prostata objeví, může to přinášet mnoho nepříjemných potíží. Kromě častých nutkání na močení, které je obtěžující obzvláště v nočních hodinách, trápí muže rovněž slabý proud močení, nebo i přerušované močení. Ve snaze o úplné vyprázdnění močového měchýře však často dochází k tomu, že již zbytnělá prostata se zvýšenou námahou ještě více zvětší. Také nedostatečné vyprázdnění močového měchýře vede k tomu, že vlivem baktérií vznikají infekce a následně zánět močových cest. Tyto záněty, které jsou způsobeny zbytněním prostaty, mohou postihovat jak starší, tak i mladé muže. Při zánětu močových cest se mohou se vyskytnout nepříznivé zdravotní projevy, jako je kupříkladu velmi časté močení s řezavými bolestmi, horečka, někdy i zimnice, tlaky a bolesti v oblasti močových cest a podbřišku, a v neposlední řadě také potíže s erekcí. Na úlevu od těchto zdravotních problémů s prostatou u mužů existuje mnoho přírodních přípravků, které obsahují velice účinné a staletími ověřené bylinky na prostatu.

Starý muž

Z těchto léčivých bylinek, které jsou výborné na odstraňování problémů s prostatou u mužů, můžeme jmenovat například jinan dvoulaločnatý, neboli Ginkgo biloba, zrovna tak známý žen-šen, maralí kořen, a v neposlední řadě kotvičník zemní. Právě tato rostlina, kotvičník zemní, obsahuje ve svých kořenech a plodech nejvíce účinných látek k léčbě obtíží s prostatou u mužů.

Dvojice

Těmito účinnými látkami jsou kupříkladu sapogeniny, bílkoviny a minerální látky, alkaloidy a rutin, ale i značné množství látek fytosterolů. Konkrétně tyto fitosteroly dokáží účinně harmonizovat mužské hormony v těle. Zrovna tak jsou velice prospěšné výtažky z jinanu dvoulaločnatého, jež jsou svými léčivými účinky známy a využívány, například v Číně, již po tisíce let. Výtažky účinných látek z listů jinanu dvoulaločnatého mají příznivý vliv na kondici a celkovou vitalitu.