Kupte si, kupte si firmu!

Ta představa ve mně stále vzbuzuje úsměv. Středověké tržiště, u jednoho ze stánků stojí chlapík a vykřikuje něco o tom, že nabízí na prodej nějaké firmy. Ale právě tak mohl nabízet boty, hrnce, nebo cokoliv, tehdy žádaného.

Když si uvědomíme, že prodej je obchodní praktika, která se sice od středověku postupně zdokonalovala, nicméně ten její základ zůstal a navždy zůstane stejný. Je to nabídka něčeho, co se dá prodat. Něčeho žádaného. A dnes je požadavek na to, aby bylo možné si koupit i firmu. Koupit. Ne zakládat. Ne běhat po úřadech, získávat povolení, svolávat valné hromady, skládat základní jmění. Také si nemusíte dojednávat schůzku u notáře a i cesta na Obchodní rejstřík je pro vás zbytečná. Tomu všemu se chcete vyhnout, proto máte zájem o koupi hotové společnosti.

Koupit si sro

Když koupíte společnost, která už nějakou dobu funguje a podniká, musíte počítat, s určitým úskalím, a také nebezpečím. Kromě toho, že vybraná společnost může mít u určitých zákazníků hodně nízký kredit, riskujete, že se po čase objeví nějaký nesplacený závazek, před vámi skrytá pohledávka. To se start nového podnikání, nového života může také přeměnit v noční můru.

Takže nechcete běhat po různých institucích při zařizování vlastní společnosti s ručením omezeným, a nechcete riskovat, že s koupenou, již fungující společností, koupíte i její závazky a dluhy. Co tedy máte udělat, abyste podnikat začít mohl?

Všechno má řešení, i tento zapeklitý problém. Stačí se obrátit na někoho, kdo má v náplni podnikání prodej s. r. o..

Cena hotové sro není závratná

Ten dotyčný, nebo lépe ta společnost se živí mimo jiné tím, že zakládá společnosti s ručením omezeným proto, aby je, již hotové, ale nepodnikající, nabídla k prodeji. Tyto společnosti mají své pojmenování. Říká se jim Ready made společnosti. Nemají podnikatelskou historii, nemají dluhy ani jiné závazky. A jméno jim zkazit také ještě nikdo nestihl. A tak jsou tím pravým řešením problému se začátkem podnikání.