Jaké výhody mají starožitné postele

Asi není třeba říkat, že se do módy dostává čím dál více retro. To se týká i zařízení domácností. Zatímco ještě před nedávnou dobou byl trend plný hyper-moderního vybavení a chromového lesku, dnes se situace obrací.

Jedním z důvodů, proč tomu tak je, je naše idealizace starých dob, či spíše kvality výrobků produkovaných v tehdejší době. A tu chceme napodobit. Koneckonců, všichni víme, že dnešní nábytek z dřevotřísky toho příliš nevydrží. Proto není divu, že hledáme jinou alternativu.

Příkladem mohou být ony masivní starožitné postele. Ty bývají obvykle vyrobeny z těžkého dubového dřeva, a oproti těm dnešním mají skutečně vysokou nosnost. Díky tomu na nich může spát i těžší člověk, případně více lidí, bez obav z toho, že se pod ním propadne.

klasická starožitná postel

To samozřejmě znamená také delší životnost, což je další plus. Znamená to totiž, že nebudeme muset zanedlouho kupovat novou. Proto, i když je dražší, stále se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Alespoň tedy ve většině případů.

Je totiž nutné si uvědomit, že má také své nevýhody. To, že je masivní a bytelná sice znamená větší odolnost, avšak zároveň s tím i větší hmotnost. Pokud ji tedy budeme chtít z nějakého důvodu přesunout či dokonce přestěhovat, budeme rozhodně potřebovat pomoc.

moderní typ postele

Také si ji nemůžeme složit sami, na rozdíl od té z IKEY. Je potřeba, aby nám byla smontována odborníkem z jednotlivých dílů přímo na místě. To se samozřejmě také prodraží, nehledě na to, že její nákup nebude tak jednoduchý.

Pokud se však pro ni rozhodneme, je nutné si dát pozor na levné napodobeniny. Ty se mohou tvářit jako typická starožitná postel, avšak ve skutečnosti jde jen o natřenou levnou dřevotřísku. To se ostatně dá při bližším pohledu relativně snadno poznat, takže pokud k vám někdo přijde, bude to působit dojmem, že si hrajete na něco, na co nemáte. A to rozhodně není to, co bychom měli prezentovat.