Jak zhubnout bez stresu a zákazů?

Ať už kvůli novoročním předsevzetím, dovolené, partnerovi nebo sobě, asi každý si už prošel fází, ve které se týden úporně snaží zhubnout, a po daném týdnu se všechna motivace jako mávnutím proutku vypaří. Často se všechny naše plány rozplynou kvůli časové náročnosti mnohých dietních plánů. Chodíte-li totiž do práce nebo máte doma děti, je téměř nemožné každý den trávit hodiny v posilovně, běháním, nebo vařením, a přitom stíhat své každodenní povinnosti.
dřevěná miska
Existuje ale několik jednoduchých triků, díky kterým shodíte nadbytečná kila bez toho, aniž byste museli podstupovat drastické hladovky nebo náročné tréninky. Spojíte-li těchto pár efektivních metod s půlhodinovým cvičením každý den nebo obden, brzy se dočkáte výsledků, o kterých jste snili.
 
·         Pijte vodu
Dostatečný přísun tekutin má blahodárné účinky na celé tělo. Budete-li denně pít alespoň 1 l čisté vody, brzy uvidíte zlepšení pleti, jemnější pokožku, a úbytek nadýmání. Kromě toho vás voda částečně zasytí a nebudete tak hladoví tak často, jako dřív. Pokaždé, když budete mít hlad, zkuste nejdříve vypít sklenici vody, a pouze pokud i potom cítíte stále hlad, se najezte. Je známým příslovím, že hlad je často jen skrytá žízeň.
 velké kalhoty dívky
·         Dostatek zeleniny
Zelenina, obzvlášť ta bohatá na vlákninu, podporuje zdravé trávení a zažívání. Nejste-li fanouškem obyčejných salátů, snažte se zařadit zeleninu do své každodenní stravy tak, že ke každému jídlu sníte alespoň 1 kus jakékoli zeleniny.
 
·         Zázračný zelený čaj
Zelený čaj má celou řadu pozitivních účinků na naše zažívání. Zrychluje metabolismus, pomáhá s nadýmáním, a je ideálním nápojem, pokud nejste fanoušky čisté vody. Důležité je, aby šlo o pravý, neslazený zelený čaj.
 
·         Nastartujte metabolismus
Vídáte-li často přátele, kteří mohou sníst prakticky co chtějí, aniž by přibrali třeba jen kilo, je to s největší pravděpodobností zásluhou jejich metabolismu. Pro to, aby se váš metabolismus po ránu správně nastartoval a pracoval rychleji než obvykle, stačí ráno vypít sklenici teplé vody s vymačkanou polovinou citronu.
 
·         Ovoce namísto sladkostí
Tento nenápadný a nenáročný trik vám ušetří stovky kalorií, které konzumujete každý den ve formě bonbónů, čokolád, brambůrek, nebo slazených nápojů. Kdykoli vás „chytne mlsná“, sáhněte po jakémkoli ovoci, které máte zrovna při ruce, namísto sladkostí.
 
Dodržováním těchto jednoduchých pravidel a začleněním jich do vašeho jídelníčku dosáhnete nejen nižší váhy, ale i nárůstu energie, sebevědomí a zlepšení nálady v důsledku celkového zlepšení životosprávy.