Jak si přizpůsobit čas všemu potřebnému?

Pociťujete poslední dobou, že si potřebujete udělat pořádek ve svém životě, neboť nestíháte téměř nic a ať se snažíte sebevíc, vždy skončíte u několika restů, které dlouhodobě neúspěšně doháníte? Nebo Vám zkrátka přijde, že nezacházíte se svým časem dle nejlepšího uvážení a dal by se rozvrhnout efektivněji, a tak hledáte rady, jak něco takového učinit? Pak jste na správném místě, nehledě na zařazení do jedné či druhé skupiny.využívání volného času k relaxaci
Vytvořte si seznam svých povinností a zájmových činností, bez kterých se zkrátka neobejdete, nebo Vás nějakým stylem naplňují a na základě tohoto si zvolte své priority. Myslete na svůj pracovní i osobní život, možnost seberozkvětu a neustálé rozvoje po stránce člověka, ale také aktivity, které Vás činí šťastnými, a tak by ve Vašem rozvrhu nemohly chybět. I vyvážený způsob života může být klíčem ke štěstí.
Nesnažte se přetěžovat a za každou cenu stihnout naprosto vše v jeden den. Produktivita je důležitá, nicméně upřednostněte své zdraví a raději si efektivně naplánujte smysluplné rozvržení aktivit než se přetěžovat kvůli nestíhání jejich plnění z důvodu chaotického programu a nevhodné či žádné organizaci.
Vytvořte si harmonogram shrnující a odpovídající Vašim možnostem. Připravte několik variant a z nich si po ozkoušení vyberte nejvíce přívětivou. Zahrňte naprosto všech, vypracujte každý den zvlášť – či alespoň oddělte víkendy od pracovních dnů a z vytvořených rozdílů následně vyvoďte závěry, kam je vhodné vmístit své koníčky.tikající hodiny – symbol nedostatku času
Plánujte ve velkém. Nenechávejte nic náhodě a vždy počítejte se záložním plánem, abyste se nedostali do skluzu či jinak nežádoucí situaci, kdy byste byli nuceni náhle upustit od svých radostí a začít se plně věnovat jiným záležitostem celé noci bez odpočinku. Nemusíte mít přesně na minutu připravené konkrétní součásti dne, avšak nechávejte si mezi nimi rezervy pro případně neočekávané vlivy.