Harajuku a styl Decora

Harajuku, neboli také známe jako Decora (slovo odvozené z japonského slova pro dekorace), je styl známý, hlavně pro své dětinské prvky. Jako jsou trička s postavičkami z pohádek, až moc barevných doplňků, a tak dále. Ale co je tady hlavní, jsou výrazné barvy, a mít na sobě, co nejvíce doplňků.  

Decora styl spočívá v tom, být vlastně, až tak trosku přehnaně barevný, a projevit tak vaši dětinskost. Lidé, kteří jsou fanoušci této módy, také často nosí paruku, aby jim ladila s velice barevným oblečením, kterou také často doprovází stovky různých barevných sponek, skřipců, mašlí a vlastně všechno možné, co je právě po ruce. Tito lidé se většinou řídí pravidlem, že věc jako “až moc dekorací vůbec neexistuje”, protože čím více věcí na sobě máte, tím lépe projevíte vaší vnitřní dětinskost. 

Decora modní styl

Mezi populární kousky v tomto stylu patří, jak už bylo řečeno, barevná trička s jakýmikoliv dětskými tématy, ať to jsou krop topy, nebo trička delšího střihu, vše je tady vítáno. Dále jsou u tohoto stylu častější sukně jakékoliv délky, na stejné bázi jako trička. Avšak i když jsou tyto kousky více populární, jsou v tomto stylu normální i barevné kalhoty a šaty. 

Velice populární je také přidávat návleky, přes jakékoliv barevné boty, a časté jsou i tak zvané duhové punčochy. Celý outfit, se poté jak zvaně dodělává prstýnky s dětskými tématy, dětskými kabelkami, náramky, náhrdelníky, klobouky, přidávají se i dětská lepítka, nebo třeba i bezprstovými rukavicemi všech barev. 

Decora ukázka stylu

Hodně lidí tento styl odsuzuje jako obskurní, ale i presto si už dávno udělal velký dojem na mnoho lidí, kteří mu naprosto propadly, a nestydí se takto vyjít do ulic svého města, a projit se tak, a ukázat kdo je. At už si každý myslí co chce, musíme uznat je už jenom příprava tohoto stylu, musí zabrat velice dlouho, a lidé kteří se nebojí projevit kdo jsou, a jak se cítí, je krásné samo o sobě.