Dovolená jako ztráta času

Mnoho lidí se nemůže dočkat své vysněné dovolené. Naproti tomu jsou lidé, pro které je dovolená ztrátou času. Pasivní odpočinek je pro ně nepřijatelný a aktivní trávení volného času sice shledávají jako smysluplný, ale tak dva či maximálně tři dny.
procházka k moři
Je to rozhodně téma k diskuzi. Možná mnohé napadá diagnóza workoholismus. To může být sice pravda, ale také nemusí. Lidé jsou různí. Jsou lidé, kteří chodí do práce skutečně jen proto, aby zaplatili složenky a veškerý volný čas rádi věnují zábavě a rekreaci a je celá řada lidí, pro které je osobní rozvoj velmi důležitý a do značné míry představuje smysl jejich života.

I v tomto případě ovšem platí, že je velmi vhodné vyjít na nějakou dobu z pracovního stereotypu a dopřát si jiné aktivity zaměstnávající intelekt.
cizé pozdravy

Jazykové studijní pobyty

Je zřejmé, že tento typ nepochybně velmi kreativních lidí je v zaměstnání velmi úspěšný. Ovšem na vysokých pracovních postech je vždy co vylepšovat. Například nikdy není od věci podpořit například jazykovou vybavenost. Češi se studiu cizích jazyků nevěnují dostatečně, není-li to vyloženě jejich koníček. Mnozí se domnívají, že angličtina jim postačí, protože anglicky se přece domluví všude. To je sice pravda, ale pokud pracujete ve firmě, která obchoduje s Ruskem nebo zeměmi Jižní Ameriky, asi s tímto argumentem neuspějete. Jazykovou vybavenost bychom si měli rozhodně doplňovat a zdokonalovat.

Toto může být skvělou výzvou právě pro ty, kteří běžnou dovolenou vnímají jako přehlídku ztraceného času. Jazykové pobyty v zahraničí zdokonalí jejich jazykovou vybavenost a kromě toho poznají spoustu zajímavých míst. Je také možné začít s úplně novým jazykem. Přičemž v současné době není vůbec problém jazykový pobyt v Číně. Samozřejmě se v tomto ohledu vyplatí pořídit si pobyt u agentury, která se jazykovými studijními pobyty zabývá dlouhodobě a dokáže vypracovat prvotřídní programy na míru.