Domácí léky na pálení žáhy, které opravdu pomohou

Pálení žáhy vnímáme jako vzestupnou bolest v žaludku a za hrudní kostí, která se může rozšířit do krku. Často, ale ne nutně, si musíme říhnout. Mnoho lidí si stěžuje na pálení žáhy během těhotenství nebo stresových situací. Pokud se pálení žáhy vyskytuje jen příležitostně a žádné jiné příznaky se nevyskytují, je obvykle považováno za neškodné. Pak to především znamená, abyste se vyhýbali tukům, sladkým potravinám a nápojům, které dráždí žaludek. Než půjdete za lékařem, měli byste zkusit následující bylinné léky.
mistička mandlí
●     Mandle nebo ovesné vločky:kousejte asi pět mandlí nebo jednu lžíci ovesných vloček a pak spolkněte. Tak zpomalíte přebytečné žaludeční kyseliny, které způsobují pálení.
●     Fenyklový nebo heřmánkový čaj:šálek vlažného heřmánku zklidňuje podrážděné sliznice a splachuje žaludeční kyselinu zpět do žaludku. Nejlepší je pít jej pomalu.
●     Brambory:škrob obsažený v bramborách také váže kyselinu v žaludku. V případě problémů snězte buď polovinu syrového bramboru nebo pijte bramborovou šťávu, kterou uděláte v odšťavňovači.
●     Šťáva z aloe vera neutralizuje kyselost a uklidňuje jícen. Vypijte 1 sklenku asi 20 minut před jídlem.
●     Je těžké uvěřit, ale zázvor je považován za zázračný lék na pálení žáhy. Jeho žvýkání, nebo jako čaj udržuje kyselinu v žaludku a může být i prevencí.
pytel brambor

Pokud pálení žáhy nezastavíte, navštivte lékaře

Samozřejmě, že úspěch léčby také závisí na tom, co je konkrétní příčina. Pokud trpíte pálením žáhy často nebo trvale, měli byste se poradit s doktorem. Koneckonců, zánět bránice nebo jícnu nebo tzv. refluxní choroby mohou způsobit nadměrnou tvorbu žaludeční kyseliny.
Domácí léčivé prostředky se nehodí jen proti zažívacím potížím. Dokonce i běžné nachlazení můžete léčit pomocí bylinných přípravků. Domácí prostředky vám také pomohou s čištěním na jaře nebo při zablokování odtoku.

Posted in Nezařazené