Skákání je zdravé

Zdá se vám, že vaše ratolesti jsou oplácanější více, než by vám bylo milé? Není divu. A nejsou ani zdaleka jediní. Společnost prostě tloustne a tento nešvar přechází pomalu, ale jistě i na děti. Na vině není pouze špatná strava, ale velkou měrou se na tomto neblahém stavu podepisuje i minimální pohybová zdatnost u naší mládeže. Zatímco ještě před dvaceti lety byly ulice a dvorky plné dětí, které pobíhaly všude okolo, dnes je většina mladých zavřená doma u počítačů, případně u televizní přijímačů, a to rozhodně není dobře. Díky tomu si vytvářejí špatné návyky, které je nemusí dohnat až v dospělosti, ale již za jejich mladých let. Obezita i u mladých lidí není dnes ničím zvláštní. Bojovat se proti ní dá nejen změnou jídelníčku, ale rovněž i sportováním.

Trampolína na dvorku

Ovšem jak přimět potomka, aby přestal s hraním na počítači a raději si šel hrát ven? Zákazy jsou zbytečné. Tím akorát vše zhoršíte. Daleko lepší je pozitivní motivace. Ta může mít třeba i podobu dětské trampolíny.

Na první pohled se nejedná o nic výjimečného, ale opak je pravdou. Mnoho sportovních aktivit není příliš zábavná, dokud člověk nemá dostatečné dobrou kondici, ale skákání na trampolíně dokáže pobavit i jedince, kteří se většinu dní v roce příliš nehýbají. Skákání je totiž velká legrace, a to nejen pro mládež, ale i pro dospělé. Schválně si to jednou zkuste a uvidíte, že se budete na další zkušenost těšit. Nejde zde však pouze o hračku sloužící k vyblbnutí, ale o cvičební nástroj, díky kterému se dá efektivně hubnout i posilovat svalstvo, a to minimálně dolních končetin.
Efektivní cvičení

Skvělé je, že trampolína není kdovíjak drahá. Stačí jen pár tisícovek a může vám říkat pane. Díky tomu tak není potřeba pořizovat si tento cvičební nástroj někde pochybně, třeba u stánkařů. Tamní výrobky nejsou příliš kvalitní, a hlavně postrádají většinou adekvátní bezpečnostní prvky, na což byste určitě neměli zapomínat.


3.5/5 - (4 votes)